Dosa 1700-tal

Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOSA, silver ,1784, otydliga stämpar, Möjligen Wilhelm Smedberg -1777-1810(1812), Karlstad, invändigt med spår av förgyllning, längd ca 7 cm, vikt ca 65 g

Slitage

580196

2018-10-12