Harpa Mathias Petter Kraft 1783
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATHIAS PETTER KRAFT, harpa, 1700-tal, 34-strängad, etikettsmärkt "Pet Kraft / Kongl Hof Instrum. makare/ Stockholm/ No 114, A: 1783, fanér i ljust lövträ, höjd ca 162 cm
Skador, strängar saknas
580375
2018-10-20