Harpa Mathias Petter Kraft 1783

Klubbat för:

3 600 SEK

3 000 SEK

MATHIAS PETTER KRAFT, harpa, 1700-tal, 34-strängad, etikettsmärkt "Pet Kraft / Kongl Hof Instrum. makare/ Stockholm/ No 114, A: 1783, fanér i ljust lövträ, höjd ca 162 cm

Skador, strängar saknas

580375

2018-10-20