Volkstedt Rudolstadt kandelaber rokokostil
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VOLKSTEDT PORZELLANMANUFAKTUR, kandelaber, porslin, Tyskland, Rudolstadt, 1900-talets mitt, rokokostil, för sju ljus, potpurri, dekor i form av dansande par, polykromt bemålad, detaljer i guld, märkt med tillverkarstämpel 1762, höjd ca 33 cm
Nagg
580379
2018-10-15