Volkstedt Rudolstadt kandelaber rokokostil

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VOLKSTEDT PORZELLANMANUFAKTUR, kandelaber, porslin, Tyskland, Rudolstadt, 1900-talets mitt, rokokostil, för sju ljus, potpurri, dekor i form av dansande par, polykromt bemålad, detaljer i guld, märkt med tillverkarstämpel 1762, höjd ca 33 cm

Nagg

580379

2018-10-15