Bägare silver 1700-tal

Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄGARE, silver, Christoffer Bauman (verksam 1758-1797), Hudiksvall 1763, godronnerad fot, invändigt förgylld, höjd 8 cm, vikt 60 g

580399

2018-10-13