Rörstrand matservis "Skåne"
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RÖRSTRAND, "Skåne", matservism 118 dlr., flintgods, dekor i blått, bestående av: 6 mattallrikar, 13 djupa tallrikar, 13 assietter, 12 djupa tefat, 15 flata tefat, 16 djupa kaffefat, 6 flata kaffefat, 11 tekoppar, 15 kaffekoppar, 4 uppläggningsfat, 5 skålfat, bringare, såsskål
Mindre nagg och krackeleringar förekommer
580452
2018-10-13