Rörstrand matservis "Skåne"

Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

RÖRSTRAND, "Skåne", matservism 118 dlr., flintgods, dekor i blått, bestående av: 6 mattallrikar, 13 djupa tallrikar, 13 assietter, 12 djupa tefat, 15 flata tefat, 16 djupa kaffefat, 6 flata kaffefat, 11 tekoppar, 15 kaffekoppar, 4 uppläggningsfat, 5 skålfat, bringare, såsskål

Mindre nagg och krackeleringar förekommer

580452

2018-10-13