Matservis Bavaria

Matservis Bavaria
Matservis Bavaria
Matservis Bavaria
Matservis Bavaria
Matservis Bavaria
Matservis Bavaria
Matservis Bavaria
Matservis Bavaria
Matservis Bavaria
Matservis Bavaria
Matservis Bavaria
Matservis Bavaria
Matservis Bavaria
Matservis Bavaria
Matservis Bavaria
Matservis Bavaria

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSERVIS, 109 dlr, Bavaria, Tirschenreuth, OVEC Bjerregaard, benvitt porslin med förgylld kantbård, bestående av: 31 mattallrikar, 24+11 djupa tallrikar, 17 förrättstallrikar, 13 assietter, 3 såssnipor, 3 ovala uppläggningsfat, 2 ovala serveringsskålar, runt uppläggningsfat, fyrkantig serveringsskål, soppterrin med lock, karott med lock, samt karott utan lock

Slitage på förgyllningen, bruksslitage

580456

2018-10-13