Dockvagn och docka

Dockvagn och docka
Dockvagn och docka
Dockvagn och docka
Dockvagn och docka
Dockvagn och docka
Dockvagn och docka
Dockvagn och docka
Dockvagn och docka
Dockvagn och docka
Dockvagn och docka

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

DOCKVAGN, med DOCKA, 1910/20-tal, ställning i metall, ekrade hjul, liggdel med sufflett i vaxad duk, total höjd ca 84, 80x32 cm,
biskviflickdocka, Simon & Halbig, märkt " K*R, Simon & Halbig 126, Germany, 50", huvud med insatta flirty eyes, öppen mun med rörlig tunga, blond hårperuk, 5 dlr babykropp i massa, längd ca 50 cm, vagnens längd 80 cm

Dockan med skadade ögonfransar, kroppen med slitage, sufletten med skador

580493

2018-10-14