Skrivbord Göran Strand för Lelångs möbelfabrik
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GÖRAN STRAND, fristående skrivbord, Lelångs möbelfabrik, Bengtsfors, fanerat i teak, assymetrisk form, 3 lådor på framsidan, lucka och öppen hylla på baksidan, 1960-tal, höjd 74,5, 136,5 x 80 cm
Torkade limningar i sidornas fäste, skiva med blekningar och mindre märken
580496
2018-10-13