Skrivbord Göran Strand för Lelångs möbelfabrik

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GÖRAN STRAND, fristående skrivbord, Lelångs möbelfabrik, Bengtsfors, fanerat i teak, assymetrisk form, 3 lådor på framsidan, lucka och öppen hylla på baksidan, 1960-tal, höjd 74,5, 136,5 x 80 cm

Torkade limningar i sidornas fäste, skiva med blekningar och mindre märken

580496

2018-10-13