Kompasser, 7 st 18-1900-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KOMPASSER, 7 st 18-1900-tal. diameter 4-8,5 cm. Material mässing, metall och trä.
En kompass märkt G. Lufft Stuttgart, en märkt J.F.Holtz Stockholm Norrköping.
Vissa lock och fodral saknas, repor, skador, funktion okänd.
580503
2018-10-13