Håkan Bull skulptur

Håkan Bull skulptur
Håkan Bull skulptur
Håkan Bull skulptur
Håkan Bull skulptur
Håkan Bull skulptur
Håkan Bull skulptur
Håkan Bull skulptur
Håkan Bull skulptur

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HÅKAN BULL (född 1953), "Mötet - dubbelprinsessan", signerad Håkan Bull, numrerade 10/75 respektive 4/76, skulptur i 2 delar, gjuten lättmetall, anodiserad repektive patinerad, höjd ca 15,5 cm

HISTORIK: "Mötet - dubbelprinsessa" står sedan 1996 i större format och i brons på Storgatan i Sollefteå. Den lilla varianten göts i senare i en 75-upplaga

580513

2018-10-20