Ljuskrona venetiansk stil

Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, venetiansk stil, tidigt 1900-talets, 6 ljusarmar, behängd med olikslipade prismor, 1 ljuspunkter för elektriskt ljus, höjd (exl sladd) ca 69, diameter ca 45 cm

En av de manschetterna är trasig, några mindre nagg, enstaka nagg kan förekomma, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

580519

2018-10-20