Ljuskrona venetiansk stil
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSKRONA, venetiansk stil, tidigt 1900-talets, 6 ljusarmar, behängd med olikslipade prismor, 1 ljuspunkter för elektriskt ljus, höjd (exl sladd) ca 69, diameter ca 45 cm
En av de manschetterna är trasig, några mindre nagg, enstaka nagg kan förekomma, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
580519
2018-10-20