Frackjacka flottan Rubinska samlingen
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FRACKJACKA, svensk, för kapten vid flottan, med epåletter
PROVENIENS: Den Rubinska uniformssamlingen. Samlingen består av närmare 280 auktionsposter med svenska uniformer, kaskar, blankvapen samt övrig tillhörig militaria, och samanställdes av makarna Torvald och Ingegärd Rubin, Södra Stavsudda.
Epåletter med slitage
580555
2018-11-05