Skåp rokoko
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKÅP, 1700-tal, rokoko, ek samt fanérad i ek med intarsia dekor i palissander och beslag i mässing, 2-delat, övre delen med dörrpar samt bakomliggande hyllplan, nedre delen med 4 lådor, höjd ca 236, 155x58 cm,
Kompletterad, renoverad, dörrparet är lös, lagningar, fanérbortfall och skador, slitage, delvis senare lås, torrsprickor
580568
2018-10-20