Uniform flottan Rubinska samlingen
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UNIFORM, svensk, för kommendörkapten vid flottan, frackjacka med epåletter, mässjacka med väst och byxa, mässjacka daterad med etikett 1946
PROVENIENS: Den Rubinska uniformssamlingen. Samlingen består av närmare 280 auktionsposter med svenska uniformer, kaskar, blankvapen samt övrig tillhörig militaria, och samanställdes av makarna Torvald och Ingegärd Rubin, Södra Stavsudda.
580641
2018-11-05