Spegel med konsolbord
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SPEGEL med KONSOLBORD, sengustaviansk, spegeln förgylld, krönet med gipsmedaljong föreställande antika figurer med lyra, flankerade av pastellage dekor av ymnighetshorn, konsolbordet i bronserat trä med kalkstenskiva, spegelns höjd ca 142x82 cm, konsolbordets höjd ca 80, 95x45 cm
Slitage, renovering, ställvis förlust av förgyllning, färg och dekorelement, sprickor, gipsmedaljongen är trasig, kalkstenskivan med nagg
580643
2018-10-20