Spegel med konsolbord

Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord

Klubbat för:

14 500 SEK

15 000 SEK

SPEGEL med KONSOLBORD, sengustaviansk, spegeln förgylld, krönet med gipsmedaljong föreställande antika figurer med lyra, flankerade av pastellage dekor av ymnighetshorn, konsolbordet i bronserat trä med kalkstenskiva, spegelns höjd ca 142x82 cm, konsolbordets höjd ca 80, 95x45 cm

Slitage, renovering, ställvis förlust av förgyllning, färg och dekorelement, sprickor, gipsmedaljongen är trasig, kalkstenskivan med nagg

580643

2018-10-20