Fat, Kina, 1800-tal
2018-10-15
580653
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FAT, porslin, celadonglasyr, Kanton, 1800-tal., diameter ca 34 cm, figursen med bård i form av bl.a. drakar och antikviteter,
Spricka, limmat chip, glasyrnagg på undersida