Porträtt, ett par, 1700-tal, olja på duk
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
FRANSK SKOLA (omkring 1760): Porträtt av gosse i halmhatt och flicka klädd ´à la savoyarde´, ett par, olja på duk uppfodrade, 47x37 cm.
PROVENIENS
Prosten Zacharias Segrell (1784-1866), Glömminge, Öland
För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se
580697
2018-10-23