Porträtt, ett par, 1700-tal, olja på duk

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

FRANSK SKOLA (omkring 1760): Porträtt av gosse i halmhatt och flicka klädd ´à la savoyarde´, ett par, olja på duk uppfodrade, 47x37 cm.

PROVENIENS
Prosten Zacharias Segrell (1784-1866), Glömminge, Öland

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

580697

2018-10-23