Kista barock

Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock
Kista barock

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KISTA, 1700-tal, barock, bestat ek, beslag i smide, med relief dekor till front delen, höjd ca 42, 100x54 cm

Torrpsrickor, märken, fläckar, delen av listorna saknas, lagningar, kompletterad, renoverad, en invändigt låda har lagt till, dorr har omgjorts så den öppna från sidan och ej toppen, slitage

580753

2018-10-18