Stolar Piretti

Stolar Piretti
Stolar Piretti
Stolar Piretti
Stolar Piretti
Stolar Piretti
Stolar Piretti
Stolar Piretti
Stolar Piretti
Stolar Piretti
Stolar Piretti
Stolar Piretti
Stolar Piretti

Klubbat för:

4 800 SEK

2 000 SEK

GIANCARLO PIRETTI, "DSC 106", stolar, 2 st, Castelli, Italien, formgivningsår 1965, stomme i stål och aluminium, sits i skiktlimmad bok, stapelbara, sitthöjd ca 48 cm

PROVENIENS: Konstfack, Valhallavägen 191-199

Bruksslitage, fanerskador, märken

580811

2018-10-25