Kaj Franck keramikgryta Arabia

Klubbat för:

300 EUR

Utropspris

400 EUR

KAJ FRANCK, keramikgryta, signerad KF Arabia, drejad av Göran Bäck, sent 1950-tal, brun glasering och handtag av metall, bredd 15,5 cm.

Smärre slitage.

580813

2018-10-29