Sabel tillåten modell Rubinska samlingen
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SABEL, svensk, för officer, 1870-tal, klinga med etsad dekor, mässingsfäste med lilla riksvapnet mot trofégrupp, märkt Morell & Co, svart stålbalja, portepé, längd ca 88 cm
Slitage, klinga med hack
580865
2018-11-05