Sabel tillåten modell Rubinska samlingen

Klubbat för:

2 800 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

SABEL, svensk, för officer, 1870-tal, klinga med etsad dekor, mässingsfäste med lilla riksvapnet mot trofégrupp, märkt Morell & Co, svart stålbalja, portepé, längd ca 88 cm

Kuntoraportti

Slitage, klinga med hack

580865

Päivämäärä:

2018-11-05