Porslin Kina Jiaqing
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT, SKÅLFAT, SALTKAR, STOP, 5 dlr., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), varierande dekor i underglasyrblått, längd ca 9-40 cm
Metallomfattning för upphängning, lagningar, skador, nagg, sprickor, slitage
580924
2018-10-17