Porslin Kina Jiaqing

Porslin Kina Jiaqing
Porslin Kina Jiaqing
Porslin Kina Jiaqing
Porslin Kina Jiaqing
Porslin Kina Jiaqing
Porslin Kina Jiaqing
Porslin Kina Jiaqing
Porslin Kina Jiaqing
Porslin Kina Jiaqing
Porslin Kina Jiaqing
Porslin Kina Jiaqing
Porslin Kina Jiaqing
Porslin Kina Jiaqing
Porslin Kina Jiaqing
Porslin Kina Jiaqing
Porslin Kina Jiaqing

Klubbat för:

300 SEK

1 500 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, SKÅLFAT, SALTKAR, STOP, 5 dlr., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), varierande dekor i underglasyrblått, längd ca 9-40 cm

Metallomfattning för upphängning, lagningar, skador, nagg, sprickor, slitage

580924

2018-10-17