Väggur rokokostil
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGUR, 1900-talets början, rokokostil, urtavla med emaljerade, romerska siffror, omgiven av pärlemor intarsia med handmålad, blomsterdekor, i förgylld och bronserad trä ram med skuren samt pastellage dekor, höjd 78 cm, pendel samt nyckel finns
Delen av dekorelementer är lösa, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
581001
2018-10-18