Väggur rokokostil

Väggur rokokostil
Väggur rokokostil
Väggur rokokostil
Väggur rokokostil
Väggur rokokostil
Väggur rokokostil
Väggur rokokostil
Väggur rokokostil
Väggur rokokostil
Väggur rokokostil
Väggur rokokostil
Väggur rokokostil
Väggur rokokostil
Väggur rokokostil

Klubbat för:

2 200 SEK

2 000 SEK

VÄGGUR, 1900-talets början, rokokostil, urtavla med emaljerade, romerska siffror, omgiven av pärlemor intarsia med handmålad, blomsterdekor, i förgylld och bronserad trä ram med skuren samt pastellage dekor, höjd 78 cm, pendel samt nyckel finns

Delen av dekorelementer är lösa, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

581001

2018-10-18