Ett par vaser från 1900-talets början

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VASER, 1 par, flintgods, troligen England, 1900-talets början, handmålad och tryckt dekor av påfåglar i bladverk, delvis förgyllda, höjd ca 35 cm

Slitage, krackelyr

581063

2018-10-16