Tallrikar samt stekfat

Tallrikar samt stekfat
Tallrikar samt stekfat
Tallrikar samt stekfat
Tallrikar samt stekfat
Tallrikar samt stekfat
Tallrikar samt stekfat
Tallrikar samt stekfat
Tallrikar samt stekfat

Klubbat för:

2 000 SEK

3 000 SEK

TALLRIKAR samt STEKFAT, 11 dlr, Kina, 1700/1800-tal, dekor av landskap i underglasyrblått, tallrikarnas diameter ca 22 cm, stekfatets längd ca 36 cm

Tre tallrikar med nagg, en med spricka, stekfatet med nagg och spricka

581106

2018-10-16