Tallrikar samt stekfat
Klubbat för:
2 000 SEK
3 000 SEK
TALLRIKAR samt STEKFAT, 11 dlr, Kina, 1700/1800-tal, dekor av landskap i underglasyrblått, tallrikarnas diameter ca 22 cm, stekfatets längd ca 36 cm
Tre tallrikar med nagg, en med spricka, stekfatet med nagg och spricka
581106
2018-10-16