Jugendsoffa från Baltiska utställningen 1914

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SOFFA, jugend, tidigt 1900-tal, stomme i valnöt, klädsel i gulrandig ulltextil, längd ca 140, rygghöjd ca 100 cm

PROVENIENS: Baltiska utställningen, Malmö, 1914

Bruksslitage, källarlukt

581108

2018-10-16