Jugendhylla Baltiska utställningen 1914

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HYLLMÖBEL, jugend, tidigt 1900-tal, 3 sektioner, valnöt, bestående av: två smala bokhyllor med underskåp, samt sammankopplande hylla, höjd ca 177, total bredd ca 225 cm

PROVENIENS: Baltiska utställningen, Malmö, 1914

Bruksslitage, källarlukt,

581117

2018-10-16