Bysantinska oljelampor

Bysantinska oljelampor
Bysantinska oljelampor
Bysantinska oljelampor
Bysantinska oljelampor
Bysantinska oljelampor
Bysantinska oljelampor
Bysantinska oljelampor
Bysantinska oljelampor

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

OLJELAMPOR, 7 st, bysantinska, ca 400-800 e Kr, en med dekor av ansikte på handtaget, lergods, längd mellan ca 9-11 cm

Proveniens: Dessa oljelampor kommer från en stor, äldre samling av oljelampor

Jordfynd med tillhörande slitage

581128

2018-10-16