Matservis Kina Jiaqing
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATSERVIS, 25 dlr., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, bestående av: 9 flata mattallrikar, 9 djupa mattallrikar samt 7 assietter, diameter ca 19-22 cm
Nagg, sprickor, lagningar
581136
2018-10-17