Gottfrid Kallstenius oljemålning
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Vidsträckt sommarlandskap med träd, signerad och daterad Kallstenius -00, olja på pannå av papp, 36,5x60,5 cm.
PROVENIENS:
Gåva av konstnären till Svenska Dagbladets julinsamling 1923
581190
2018-10-23