Kartuschlåda Rubinska samlingen
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARTUSCHLÅDA, svensk, för officer vid Gotlands Nationalbevärings artillerikår
PROVENIENS: Den Rubinska uniformssamlingen. Samlingen består av närmare 280 auktionsposter med svenska uniformer, kaskar, blankvapen samt övrig tillhörig militaria, och samanställdes av makarna Torvald och Ingegärd Rubin, Södra Stavsudda.
Ytskador på lock
581285
2018-11-05