Salongsmöbel Biedermeier

Salongsmöbel Biedermeier
Salongsmöbel Biedermeier
Salongsmöbel Biedermeier
Salongsmöbel Biedermeier
Salongsmöbel Biedermeier
Salongsmöbel Biedermeier
Salongsmöbel Biedermeier
Salongsmöbel Biedermeier
Salongsmöbel Biedermeier
Salongsmöbel Biedermeier
Salongsmöbel Biedermeier
Salongsmöbel Biedermeier
Salongsmöbel Biedermeier
Salongsmöbel Biedermeier
Salongsmöbel Biedermeier
Salongsmöbel Biedermeier

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SALONGSMÖBEL, 9 dlr., fanerad i björk, 1800-talets första hälft, Biedermeier, antikiserande intarsiadekor, bestående av: soffa, 2 karmstolar samt 6 stolar, soffans längd ca 207, sitthöjd 44 cm

Skador, lagningar, ställvis blekt, klädseln med fläckar

581368

2018-10-18