Bestick silver Svensk spetsig

Bestick silver Svensk spetsig
Bestick silver Svensk spetsig
Bestick silver Svensk spetsig
Bestick silver Svensk spetsig
Bestick silver Svensk spetsig
Bestick silver Svensk spetsig
Bestick silver Svensk spetsig
Bestick silver Svensk spetsig
Bestick silver Svensk spetsig
Bestick silver Svensk spetsig

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BESTICK, 29 dlr., silver, 1900-talets första hälft, av varierande tillverkare, modell "Svensk spetsig", bestående av: 6 matknivar, 4 matskedar, 8 smörgåsgafflar, 6 fruktknivar samt 5 kaffeskedar, längd ca 12-25 cm, vikt exkl. matknivarna 715 g

Modellerna skiljer sig i storlek/tillverkare, bruksslitage, vissa med monogram

581380

2018-10-17