Bonbonjär silver Hovjuvelerare Carlman AB

Klubbat för:

1 700 SEK

1 200 SEK

BONBONJÄR, silver, C. F. Carlman (1913-1957), Stockholm 1924, senjugend, hamrad och punsad dekor, på tassar, spår av invändig förgyllning, diameter ca 10, höjd 9 cm, vikt ca 215 g

Smärre stötskador

581428

2018-10-17