Hvidt & Mølgaard Nielsen ´´Ax-stol´´
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, ´´Ax-stol´´ karmstol, 1900-talets andra hälft, formgiven 1947, Fritz Hansen, skiktlimmad bok med infällningar i teak, sitthöjd ca 40 cm
Bruksslitage, märken
581431
2018-10-17