12 kräftglas från Johansfors glasbruk
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ÖLGLAS/KRÄFTGLAS, 12 st, Johansfors glasbruk, 1930-/40-tal, munblåsta med handmålad dekor av kräftor och gräs i grönt, svart och orangerött, höjd ca 15 cm
Obetydligt slitage, några glas lite skeva
581505
2018-10-17