Skedar silver

Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKEDAR, RAGUSKED, 6 dlr., silver, Sverige och Danmark, 17/1800-tal, av varierande tillverkare bland andra C. F. Lindborg (1792-1806), och Lars Anders Rönnow, modell, bland annat "Svensk rund" och fiolskaft, längd ca 20-27 cm, vikt ca

Lagningar, slitage

581519

2018-10-17