Skedar silver
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKEDAR, RAGUSKED, 6 dlr., silver, Sverige och Danmark, 17/1800-tal, av varierande tillverkare bland andra C. F. Lindborg (1792-1806), och Lars Anders Rönnow, modell, bland annat "Svensk rund" och fiolskaft, längd ca 20-27 cm, vikt ca
Lagningar, slitage
581519
2018-10-17