Karmstol

Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

KARMSTOL, sekelskiftet 1800-/1900-tal, sannolikt Italien, rokokostil, bemålad och förgylld stomme med skuren dekor, stoppad rygg, sits och armstöd, sitthöjd ca 44 cn

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, renoverad, förgyllningen sannolikt senare

581561

2018-10-17