Karmstol
Klubbat för:
1 000 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
KARMSTOL, sekelskiftet 1800-/1900-tal, sannolikt Italien, rokokostil, bemålad och förgylld stomme med skuren dekor, stoppad rygg, sits och armstöd, sitthöjd ca 44 cn
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage, renoverad, förgyllningen sannolikt senare
581561
2018-10-17