Urna porslin 1800-tal
Valmis
2018-10-18
581572
| Korkein tarjous | 31 000 SEK |
| Arviointi | 2 000 SEK |
URNA, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av stiliserade drakar och blommor i underglasyrblått, med Jiajings märke, höjd ca 43 cm
Ytterst omfattande lagningar och skador