Väggur 1800-tal
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGUR, 1800-talets slut, grahamgång, bemålad urtavla med arabiska och romerska siffror, sekundvisning, fodral med fanér i mahogny, höjd ca 167 cm, uppdragsnyckel medföljer
Löst urverk, delar saknas bl a pendel, fodral saknas dekordel
581715
2018-10-18