Väggur 1800-tal

Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VÄGGUR, 1800-talets slut, grahamgång, bemålad urtavla med arabiska och romerska siffror, sekundvisning, fodral med fanér i mahogny, höjd ca 167 cm, uppdragsnyckel medföljer

Löst urverk, delar saknas bl a pendel, fodral saknas dekordel

581715

2018-10-18