Flygel

Flygel
Flygel
Flygel
Flygel
Flygel
Flygel
Flygel
Flygel
Flygel
Flygel
Flygel
Flygel
Flygel
Flygel
Flygel
Flygel

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

12 000 SEK

C. BECHSTEIN, flygel, tillverkad i Berlin 1885, serienummer 16983, svartlackerad med tangenter i elfenben och ebenholts, låsbart lock, nyckel medföljer, invändigt stämplad "C. Bechstein Flügel- und Pianio-Fabrik Hoflieverant", höjd ca 98 cm, yttermått ca 182x145 cm

Pall medföljer

Tangenterna med slitage och enstaka tangenter med bortfall, invändigt med smuts och damm, behöver stämmas och intoneras

581770

2018-10-19