Ljuskrona empirestil
2018-10-21
581817
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, empirestil, stömme i bronserad metall behängd med olikslipade prisomor, för 4 ljuspunkter, höjd ca 45 cm, diameter ca 40 cm
Slitage, ställvis förlust av bronsering, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen